دسته
ببينيد و لذت ببريد!
خبرگزاري و اخبار
لينكهاي تبياني
فرهنگي مذهبي- دفاع مقدس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 133053
تعداد نوشته ها : 101
تعداد نظرات : 58
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
 "ثامن تی وی" آغاز به کار کرد
عضو هیات مدیره موسسه فرهنگی هنری امام ابوالحسن الرضا(ع) از راه‌اندازی شبکه ماهواره‌یی "ثامن تی وی " و پخش آزمایشی آن توسط این موسسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موسسه امام ابوالحسن الرضا(ع)، محمد کاشانی با اعلام این خبر افزود: لوگوی این شبکه تلویزیونی ماهواره‌یی هشتم آبان ماه گذشته همزمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) بر روی ماهواره هات برد قرار گرفته و پخش آزمایشی آن نیز از صبح پنج شنبه همزمان با سالروز ولادت پیغمبر اکرم(ص) آغاز می شود.


وی گفت: با توجه به این که شبکه های ماهواره‌یی متعددی در فضای رسانه‌یی به فعالیت‌های ضد دینی و ضد فرهنگی مشغول هستند خلا ایجاد شبکه‌های فرهنگی اسلامی به شدت احساس می شد.


مسوول طرح و برنامه شبکه جهانی ثامن افزود: شبکه ثامن تی وی با چهار رویکرد اخلاق اسلامی، معارف شیعی ، نگرش های ادیانی و مباحث اجتماعی فعالیت می‌کند.


وی افزود: شبکه "ثامن تی وی " شبکه‌ای مستقل و مردم نهاد است و هیچ گونه وابستگی به نهاد های دولتی و غیر دولتی ندارد.


کاشانی اضافه کرد: این شبکه با بودجه های مردمی و به صورت کاملا خصوصی توسط جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه اداره می شود.


وی خاطر نشان کرد: در پخش آزمایشی شبکه سه ساعت برنامه در روز ارایه خواهد شد که ساعت شروع برنامه ها هر روز ساعت 18 به وقت تهران است.


کاشانی افزود: برنامه های "ثامن تی وی " دوبار در روز در ساعت ‌22 و 10 صبح نیز بازپخش خواهند شد و در آینده نزدیک جمع برنامه‌ها به ‌8 ساعت می رسد که با توجه به تفاوت افق در کشور های مخاطب و نیاز به دو بار باز پخش تمام ‌24 ساعت را پر خواهد کرد.


وی افزود: برنامه‌های شبکه ثامن تی وی روی شبکه هات برد قرار گرفته و در تمام اروپا، شمال آفریقا ، خاورمیانه و آسیای میانه قابل رویت است و بزودی قاره آمریکا را نیز تحت پوشش قرار خواهد داد.


کاشانی اولویت اصلی زبان در این شبکه را زبان فارسی و سپس زبان انگلیسی ذکر کرد.


مدیر طرح و برنامه شبکه جهانی ثامن گفت : شعار شبکه ثامن تی وی ،شبکه "مهر و دانش " است و از دریچه علوم و معارف امام رضا(ع) به طرح مباحث خود بپردازد.


http://www.jahannews.com/vdchk6nw.23nw6dftt2.html


دسته ها : عمومی
چهارشنبه دوازدهم 12 1388
X