دسته
ببينيد و لذت ببريد!
خبرگزاري و اخبار
لينكهاي تبياني
فرهنگي مذهبي- دفاع مقدس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 135333
تعداد نوشته ها : 101
تعداد نظرات : 58
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
عبدالمالک ریگی کیست؟

خبرگزاری فارس: ریگی و گروه تحت فرمانش با عنوان جندالله تاکنون اقدامات تروریستی بسیاری را در ایران سازماندهی کرده‌اند.


به گزارش سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، ریگی و گروه تحت فرمانش با عنوان جندالله تاکنون اقدامات تروریستی بسیاری را در ایران سازماندهی کرده‌اند.

ریگی کیست؟

عبدالمالک ریگی احتمالا متولد سال 1358 است. "ریگی " یکی از قبایل بلوچستان است، مانند قبایلی چون براهوئی، مری، ناروئی، شهنوازی، کهرازهی، گمشادزهی، بارکزهی. او یکی از اعضای طایفه ریگی است.
عبدالمالک تحصیلات کلاسیک ندارد و تنها چند سال در یکی از حوزه های علمیه اهل سنت مشغول به تحصیل بوده که البته از آنجا نیز اخراج شده است. ریگی خودش را "خادم جندالله " میخواند. او دارای سابقه شرارت و یک مورد چاقو کشی بخاطر مسائل قبیله ای در داخل شهر زاهدان است و به همین خاطر مدتی هم زندانی شد اما بعد از آزادی خود را زندانی سیاسی معرفی نمود.
بنا به گفته خودش از سن نوزده سالگی اسلحه به دست گرفته و به عملیات تروریستی پرداخته است. گفته می شود ریگی پیش از آغاز فعالیت های تروریستی برای جلب حمایت علمای اهل سنت منطقه -که به مولوی ها مشهور هستند - نزد آن ها رفت اما آن ها برای حرفهایش اهمیتی قائل نشدند.
گزینه بعدی ریگی قاچاقچیان عمده مواد مخدر بودند. آن ها به دلیل اینکه علاقه داشتند جبهه تازه ای در برابر نیروهای انتظامی و امنیتی استان به وجود آید از ریگی استقبال کردند و با در اختیار گذاشتن اسلحه و پول به حمایت از او برخواستند.
به این ترتیب ریگی گروه خود را پایه گذاری کرد. گروهی که پس از نخستین حمله تروریستی نام "جندالله " را بر خود گذاشت. این گروه هدف اصلی خود را "دفاع ازحقوق ملی و مذهبی قوم بلوچ و اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان اعلام کرده " اما بسیاری از مردم غیر نظامی منطقه نیز قربانی عملیات تروریستی او و گروهش شده اند.
جندالله پس از مدتی نام "جنبش مقاومت ملی ایران! " را بر خود گذاشت. این تغییر نام نمایانگر تغییر حامیان و خط دهندگان اصلی به گروه ریگی بود. پس از این تغییر نام بود که صدا و عکس ریگی به بسامد برخی شبکه های تلویزیونی سلطنت طلب تبدیل شد . جالب اینکه یکی از مجریان این شبکه ها در مصاحبه های مکرر خود با ریگی او را "دکتر ریگی " نامید!
یکی از مجاری تبلیغاتی ریگی رادیو صدای بلوچ است که از استکهلم سوئد پخش می شود. گروه ریگی علاوه بر آن بارها از شبکه العربیه که مالک اصلی آن حاکمان عربستان سعودی هستند به عنوان بلندگوی تبلیغاتی خود استفاده کرده است. این شبکه در اقدامی بحث بر انگیز تصاویر کشته شدن مرزبانان به گروگان گرفته شده ایرانی را پخش کرد. العربیه پیش از آن اقدام مشابهی را نیز در مورد گروگان های غربی اسیر القاعده انجام داده بود.
گروه "جندالله " در سال 1384 شمسی 9 مرزبان ایرانی رابه گروگان گرفت و در قبال آزادی آنها خواهان آزادی برخی از اعضای گروه خود شد که در دادگاه های انقلاب به عنوان مفسد فی‌الارض به اعدام محکوم شده بودند.
جندالله همچنین در حمله ای که بعدها به کشتار تاسوکی معروف شد 21 تن از مردم غیر نظامی را به قتل رساند.
دربهمن ماه سال 1385 شمسی شهر زاهدان شاهد انفجار بمب هایی بود که هدف آنها اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان بودند. در این بمب گذاریها یازده تن از پاسداران انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند.
ریگی همچنین باصدای آمریکا مصاحبه داشته‌است. این مصاحبه از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت علنی از تروریسم و نقض قرارداد الجزیره به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.
اردیبهشت 1385 شانزده سرباز و پرسنل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در حمله اعضای جندالله به یک پاسگاه درسراوان به گروگان گرفته شدند. این گروه خواستار آزادی برادر عبدالمالک ریگی شد و دو تن از گروگانها را به شهادت رساند.

زیستگاه و محل فعالیت گروه جندالله

در حال حاضر گروه ریگی و جندالله در مناطق بدون کنترل افغانستان، پاکستان و بلوچستان ایران رفت و آمد می کنند. وی می گوید: "من انکار نمی کنم. بسیاری از افراد ما در خاک پاکستان هستند. خانواده ها و کسانی که مجبور به فرار شده اند. با زن و بچه ها. ولی افرادی که کار عملیاتی می کنند در خاک ایران هستند. " ریگی گفته است که حتی یک بار هم در نزدیکی تهران اشتباها بازداشت شده، اما چون شناسایی نشده، رهایش کرده اند. بنا به گفته یکی از گروگانهایی که اسیر جندالله بود، نیروهای جندالله افرادی متعصب هستند و شعائر دینی را بسیار دقیق بجا می آورند. گفته می شود ریگی هرگز یک شب بیشتر در مکانی اقامت نمی کند و حتی با دستکش با دیگران دست می دهد.
"جندالله " همواره مدعی شده که اقداماتش با دستور رهبران بنیادگرای مذهبی صورت می گیرد. نوع فعالیت این گروه نشان از امکانات پشتیبانی گسترده ای می دهد که تاکنون در میان خوانین بلوچ دیده نشده است. آنان از شبکه اینترنت و همچنین از رسانه های گروهی تلویزیونی و رادیویی عمدتأ وابسته به سلطنت طلبان، در انعکاس خبر عملیات و طرح دیدگاهایش استفاده می کند. در بسیاری از عملیات مسلحانه این گروه، شیوه های کار طرفداران القاعده و الزرقاوی در عراق، به شکل گسترده ای تقلید می شود.

ویژگی های ریگی

1) ریگی و گروهش هرگز از اینکه قاچاق یکی از مشاغل آنهاست انکار نکرده اند. "انکار نمی کنم در بین قوم ما قاچاقچی هم هست، اما باید ببینند چرا این مردم قاچاق می کنند. " وی در مورد طبیعی بودن قاچاق در منطقه می گوید: "الان وضعیت اقتصادی بسته است، مردم نمی توانند کار وبار کنند. 50 هزار 60 هزار نفر از مردم بلوچستان طریق ارتزاق شان فقط مرزهای پاکستان و افغانستان بوده که آنها را مسدود کرده اند. "

2) ریگی میل دارد به عنوان رهبر دانای گروهش شناخته شود، اما گروه وی که توسط افرادی مزدور اداره می شوند، در عملیات نظامی به توحش دست می زنند. به همین دلیل جندالله معمولا عملیاتی را با افتخار اعلام می کند و سپس شرکت خود را در آن نفی می کند. مثلا در ترور جاده کرمان ـ بم اول اعلام شد که این عملیات تروریستی کار این گروه بوده است و بعد از چند روز این گروه آن عملیات را محکوم کرد.

3) شیوه عمل گروه ریگی براساس گروگانگیری و معامله است، اما آنها در بسیاری موارد گروگانها را اصلا نمی شناسند. ریگی می گوید: "بعضی گروگان ها را شناسایی کرده بودیم. البته هدف فرماندار و استاندار بودند که فرار کردند. " وی در مورد شیوه گروگانگیری می گوید: "اگر حل نشد دست به اقدام دیگری می زنیم و افراد بزرگ تری را می گیریم. از آدم های اصلی شان می گیریم. آن وقت معامله می کنند. " آنها معمولا برای گرفتن گروگان تور می گذارند، تعداد زیادی را در مسیر حرکت جمعی (اتوبوس و مینی بوس) دستگیر می کنند و بعد گروگانها را تا زمان تعیین تکلیف به کوههای پاکستان یا بلوچستان می برند.

4) گروه ریگی قصد دارد با جنگ نظامی در منطقه ای پر از بحران فضای بازی برای خودش ایجاد کند تا هم از طریق فروش گروگان، هم قاچاق در منطقه، هم باج گیری از قاچاقچیان و هم از طریق کمک های مالی دولتهای خارجی قدرت و ثروت کسب کنند و در نهایت خود را به منطقه تحمیل کنند. برخی ناظران معتقدند در گذشته معمولا این سیستم باج دادن جواب می داد، اما با ورود خارجی ها به معادله دیگر جواب نخواهد داد.

5) بر اساس آنچه تا کنون به دست آمده است، محل آموزش نیروهای تروریست "جندالله " در پاکستان است. آموزش ها به زبان فارسی و انگلیسی صورت می گیرد و اکثر افراد مانند نیروهای الزرقاوی و بسیاری از جریانهای وابسته به القاعده برای عملیات پول می گیرند و باید مدارک انجام عملیات، مانند فیلم و عکس را تحویل بدهند تا پول شان را دریافت کنند، تقریبا این شیوه در کل سیستم جرم و جنایت منطقه وجود دارد. عملیات این گروه جز در حالت گروگانگیری کور، به صورت عملیات انفجاری انجام می گیرد، این گروه در شب 23 آذر 85 عملیاتی علیه استاندار طراحی کرد که ماشین بمب گذاری شده به دلیل نقص فنی قبل از وقت معین و رسیدن استاندار منفجر شد و تعدادی از افرادی که مقابل در استانداری تجمع کرده بودند کشته شدند.

عملیات مهم جندالله

عملیات مهم گروه شامل این موارد بوده است: وقایع 24 اسفند 1384 در جاده زابل به زاهدان در منطقه تاسوکی. واقعه 23 اردیبهشت 1385 درمحور بم به کرمان در منطقه ی دارزین که با بستن راه خودروهای عبوری 34 نفر را کشته و تعدادی را زخمی کرده یا به اسارت بردند. در روز 13بهمن 85 مقارن ساعت 19 و 45 دقیقه چند فرد مسلح چهار مأمور گشت نیروی انتظامی را که در خیابان بزرگمهر مشغول گشت زنی بودند به رگبار بستند و به شهادت رساندند. در این حمله دو افسر انتظامی به نام سرهنگ خواجه و سرهنگ شیبک و یک سرباز وظیفه شهید شدند. و انفجار اتوبوس حامل پاسداران در بامداد 25 بهمن ماه 85 در زاهدان که باعث شهادت 11 و زخمی شدن 18 پاسدار نیروی زمینی سپاه شد. و جدیدترین این عملیات تروریستی انفجار بمب صوتی در جلو ی مدرسه دختران معرفت در زاهدان در شامگاه جمعه 27بهمن ماه است. پس از شروع سال جاری کیهان خبر کشته شدن عبدالمالک ریگی را اعلام کرد، اما بلافاصله عبدالمالک با تلویزیون العربیه مصاحبه کرد و خبر کشته شدنش را تکذیب کرد.

حامیان ریگی چه کسی هستند؟

طالبان و بخشی از دولت پاکستان و سازمان اطلاعات ارتش پاکستان از وی حمایت می کنند. در یک اقدام اطلاعاتی به ماموران امنیتی جمهوری اسلامی خبر می رسد که برادر عبدالمالک توسط دولت پاکستان دستگیر شده است بلافاصله اکیپی برای صحت مطلب فوق به زندان نگهداری برادر عبدالمالک می روند و حتی بعد از اهراز هویت وی اقدام به نمونه گیری خون و اثر انگشت از وی می نمایند و بعد از آمدن به ایران مقامات جمهوری اسلامی رسما از دولت پاکستان در خواست استرداد برادر مالک را می نمایند که اما مقامات محلی پاکستان تلاش می کنند از تحویل برادر عبدالمالک جلوگیری کنند. آن ها با عوض کردن برادر عبدالمالک با شخص دیگری قصد داشتند تا گروه ایرانی را دور بزنند ولی از آنجایی که گروه قبلی از برادر عبدالمالک اثر انگشت و آزمایش خون گرفته بودن و عدم طبیق آنها با مشخصات شخص قلابی باعث شد تا مقامات پاکستانی برادر عبدالمالک را تحویل گروه ایرانی کنند و آنها با یک هواپیمای اختصاصی برادر عبدالمالک و تعدادی دیگر این گروه را به ایران بیاورند.
دسته ها : سیاسی
سه شنبه چهارم 12 1388
بازخوانی حمایت‌های ریگی از جریان فتنه

خبرگزاری فارس: عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جندالشیطان که امروز توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شد، در حوادث اخیر از فتنه‌گران حمایت‌های بی‌شائبه‌ای می‌کرد.


به گزارش سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، جوان نوشت؛ عبدالمالک ریگی در بیانه‌ای هنگام آشوب‌های تهران تصریح کرده بود: طی چند روز اخیر بسیاری از مردم و جوانان ایران از نقاط مختلف ایران با روابط عمومی جنبش تماس گرفته و اعلام پیوستن به جنبش مقاومت نموده‌اند و آمادگی خود را برای عملیات‌های نظامی در تهران و اصفهان و مشهد و شیراز اعلام نموده‌اند.
جنبش مقاومت از احساسات پاک جوانان ایرانی تشکر و قدردانی نموده و اعلام می‌دارد که آماده همکاری کامل با همه مبارزان ایران در هر نقطه‌ای از ایران می‌باشد و همچنین جنبش آمادگی خود را برای آموزش جوانان ایرانی در زمینه‌های جنگ چریکی و بمب‌سازی و عملیات‌های انفجاری و تشکیل هسته‌های مقاومت و روش مبارزه چریکی شهری اعلام می‌دارد.

 

عقدنامه ریگی با منافقین باطل شد

خبرگزاری فارس: با دستگیری عبدالمالک ریگی عقدنامه سیاسی وی با سازمان مجاهدین خلق(منافقین) باطل شد.


به گزارش "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، چندی پیش سازمان مجاهدین خلق و گروهک ریگی مذاکرات اولیه خود را به منظور ادغام و همکاری های مشترک برگزار کرده بودند.
در دیداری که سران دو گروهک ریگی و منافقین در منطقه ای در پاکستان برگزار کرده بودند، شخص عبدالمالک ریگی با تعدادی از عناصر و فرماندهان گروهک سازمان منافقین دیدار و گفتگو داشته،و وی آمادگی خود را برای هرگونه همکاری در راستای تشکیل یک گروه تروریستی جدید تحت عنوان سازمان نیروهای مسلح مجاهدین اعلام کرده بود.
حال با دستگیری ریگی سازمان مجاهدین خلق به عنوان یک مطلقه تروریستی در انتظار حوادث آینده است.

 

دسته ها : سیاسی
سه شنبه چهارم 12 1388

عبدالمالک ریگی دستگیر شد

دستگیری این شرور و سرکرده گروهک تروریستی شرق کشور که جنایات فراوانی در کارنامه سیاه خود دارد از جمله حادثه تروریستی جاده بم زاهدان.. حمله تروریستی تاسوکی.. انفجار انتهاری مسجد امام علی (ع) زاهدان و.... و در آخرین مورد آن حمله انتهاری این گروهک در بین فرماندهان سپاه در شهرستان سرباز و شهادت جمعی از فرماندهان سپاه از جمله سردار وحدت شهید شوشتری و شهید نوری زاده و همچنین جمع کثیری از سران طوایف مختلف و مردم بی گناه استان سیستان و بلوچستان شد.
دستگیری عبدالمالک ریگی باعث خوشحالی زاید الوصف در بین مردم استان سیستان و بلوچستان و تمام ایرانیها شده است. این مزدور و شرور کثیف که مدارکی مبنی بر حمایت آمریکا و انگلیس و مستکبرین غربی و همچنین فرماندهان ناتو بدست آمده است در سالهای اخیر باعث بوجود آمدن فضای نا امن و رعب و وحشت در شرق کشور شده بود.

عبدالمالک ریگی در دوران نوجوانی و جوانی به دلیل جرایمی چون حمل و توزیع مشروبات الکلی و مواد مخدر دستگیر شده بود اما بعد از آزادی به پاکستان مهاجرت کرده و در مدرسه علوم دینی وهابیت به تحصیل پرداخته.
در سالهای اخیر جنایات کثیفی در ایران مرتکب شده و هدفش ایجاد تفرقه بین ملت مسلمان شیعه و سنی در اقوام بلوچ و نهایت ایجاد بلوچستان بزرگ به سرکردگی خودش بود که به لطف امام زمان و کارهای تحقیقاتی وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان صبح امروز 4 اسفند 1388 در پاکستان دستگیر و به ایران منتقل شد و در چنگال قانون گرفتار گردید.

جنایات این ملعون به حدی است که فقط خدا باید در روز آخرت به جزای اعمالش برسونه.

دستگیری این جنایت کار رو اول از همه به ساحت مقدس حضرت امام عصر (ارواحنا فدا) و سپس به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران و خانواده های شهدای حوادث تروریستی و تمام ملت شریف استان سیستان و بلوچستان و ملت مسلمان ایران تبریک عرض میکنم.

درود خدا به سربازان گمنام امام زمان (عج)
در ادامه می تونید اخبار مربوط به این عملیات افتخار آمیز رو که از خبرگزاریهای مختلف منتشر شده ببینید.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ
و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
دسته ها : سیاسی
سه شنبه چهارم 12 1388

نویسنده وبلاگ "گلستان "، مطلبی را با عنوان "آیا فتنه تمام شده است؟ " در وبلاگ شخصی خود منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش در این مطلب آمده است:

چقدر این سخنان مرا یاد یزیدیان سبز و سران فتنه می‌اندازد.
سخنان حضرت زینب (س) خطاب به مردم منافق کوفه:
در میان شما هیچ چیز جز مکر وحیله نیست زیرا که پیمان خود را با ما شکستید وبا خدعه وفریب هر زمان برنگی دیگر درمی‌آیید.
همچون بوقلمون که هر زمان برنگی دیگر جلوه گری می‌کند.
گاه ادعای چیزی را می‌کنید که ندارید، زمانی چون بردگان زر خرید راه تملق وچاپلوسی پیش می‌گیرید و زمانی چون دشمنان کینه جو در کمین انتقام می‌نشینید.
شما همچون آن ابر سیاه و کم باران ویا گیاه و علفی که بر روی سرگین می‌روید ظاهری دلفریب دارید در حالی که باطن شما تو خالی و مهمل است.
شما برای آینده خود ذخایر زشتی پس انداز کردید مطمئن باشید خشم وغضب الهی در انتظار شماست.
شما در کشتن برادران و پشتیبانان ما با جنایتکاران همکاری می‌کنید واکنون چاپلوسانه بر مصیبت ما می‌گریید.

**

تا زمانی که حق و باطل در جهان وجود دارند.پیروان این دو نیز همیشه با هم سر جنگ دارند.همیشه مبارزه بین حق و باطل.از مبارزه هابیل و قابیل گرفته تا هابیلیان و قابیلیان عصرهای مختلف تا حال.
انقلاب اسلامی نیز همیشه در حال نبرد با دشمنان خدا نشناس و منافقین داخلی و خیانتکاران غرب زده و بی‌هویت است.
آری برادر ! فتنه هرگز تمام نخواهد شد، تا خورشید حقیقت وجود دارد.ابرهای تیره باطل نیز وجود دارند.
فتنه هرگز تمام نمی‌شود.فتنه‌گران نیز برای همیشه نابود نخواهند شد.آنچه که مهم است رنگ فتنه هست تغییر تاکتیک و تکنیک فتنه گران است.
راه فتنه را از جایی ببندی، از جایی دیگر سر بیرون خواهد آورد.
مهم شناخت فتنه و مقابله بموقع با آن است، همان چشم بصیرت، اما تکلیف چیست ؟ چه باید کرد ؟
در اینجاست که رسالت زینبی معنی پیدا می‌کند که کار حضرت زینب (س) و شیوه و رسالتش متعلق به زمان خاصی نیست.
همیشه باید این شیوه را دنبال کرد، رسالت زینبی درسی برای تمام تاریخ است.
همانطور که شهادت حسین (ع) درسی برای شجاعت و آزادگی مردم هست، رسالت زینب (س) نیز ادامه همان راه سرخ حسینی است.کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود.
فتنه‌ها تمام ناشدنی هستند، همه باید هوشیار باشیم تا اسلام هست و انقلاب و حق، همیشه باطل نیز وجود دارد.
بعد از 22 بهمن و شکست متضحانه یزیدیان سبز و اربابان خارجیشان باید هوشیارتر باشیم و پیام رسان خون شهدای انقلاب و اسلام باشیم.
اگر بنا شد زینب (س) را بشناسیم نه در قبل از کربلا و نه در کربلا و عاشورا بلکه باید بعد از صجنه عاشورا شناخت، آنجا که مدیریت کاملی را ایجاد کرد و این نقش را در کمال عفت و پاکی، در کمال خداشناسی و توحید و در کمال این که دختر علی و زهرا است، ایفا کرد و الگویی کامل از یک زن را به تاریخ نشان داد.
حسین علیه السلام را کشتند، قطعه قطعه کردند، اسب بر بدنش دواندند، سه روز و سه شب در آن بیابان با آن شرایط نگاه داشتند و زینب باید از آنها محافظت کند، نه از درندگان صحرایی، بلکه از درندگان نسناسی و انسان نماها.
شما فکر می کنید همین حالا کسانی نیستند که بر پیکر حسین علیه السلام اسب می‌دوانند؟ آیا همین حالا نیستند کسانی که در محیط همین جمهوری اسلامی خودمان با برنامه‌هایی که دارند ایفا می‌کنند اسب نعل کردند و بر آن مکتب سرخی که زینب ارائه داد، می‌تازند؟
شما حوادث بعد از انتخابات و عملکرد سران فتنه موسوی و خاتمی و کروبی را نگاه کنید ؟ کمتر از تاختن اسب بر پیکر حسین (ع) بود ؟
بعد هم خودشان را از شیعیان می‌دانند و یک عده هم فریب سخنان منافقانه‌اش را می‌خورند.
اینک زمان هوشیاری و بیداری است و هم بیدار کردن نسل جوان و افشای توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی ایران، فتنه همیشه هست، زمان زمان رسالت زینبی است...

 

http://www.jahannews.com/

دسته ها : سیاسی
يکشنبه دوم 12 1388
پشت‌پرده دور جدید جنگ روانی علیه سپاه و حمله هیلاری کلینتون

منابع خبری در امارات متحده عربی اعلام کرده‌اند آنچه توسط هیلاری کلینتون در روزهای گذشته و در جریان سفر به منطقه علیه سپاه پاسداران مطرح شد، پروژه ای از پیش تعیین شده بوده که سناریو و اطلاعات آن توسط اعضای ستاد بحران جریان فتنه تنظیم شده است.

به گزارش رجانیوز، سران اتاق فکر جریان فتنه با هدف ایجاد موج جدیدی از تخریب مسئولان نظام و مراکز حیاتی آن، پروژه محکومیت و به چالش کشیدن سپاه پاسداران را این بار از زبان مسئولان آمریکایی مطرح ساخته اند.

این پروژه که با ادعای سفارت آمریکا در عراق و اعلام اینکه سپاه پاسداران و تشکیلات نیروی قدس آن در انتخابات عراق قصد دخالت گسترده دارند، کلید خورد، با طرح این موضوع در نشست نمایندگان کشورهای 1+5 که سپاه پاسداران ایران باید مورد تحریم‌های جدی‌تر و گسترده‌تری قرار گیرد، ادامه یافت.

در فاز بعدی این پروژه، مهاجرانی، بهنود، سروش و گنجی که به‌عنوان پادوهای سیاسی- رسانه‌ای غرب عمل می‌کنند، با همراهی منابع اطلاع‌رسانی داخلی خود، زمینه حمله وزارت خارجه آمریکا و هیلاری کلینتون به سپاه را فراهم کردند.

همزمان با طرح این اتهامات، عربستان سعودی نیز بخش دیگری از این پروژه جنگ روانی را با ادعای اینکه نیروهای سپاه پاسداران ایران به استعداد 35 هزار نفر نیرو در امتداد مراکز حساس سواحل خلیج فارس و به‌ویژه تنگه هرمز مستقر شده و قصد جنگ افروزی و بستن تنگه هرمز به‌عنوان شریان انرژی جهانی را دارند.

کارشناسان مسائل سیاسی منطقه بر این باورند که رژیم صهیونیستی نیز به بهانه همکاری سپاه پاسداران و حزب‌الله در لبنان، دور تازه این حملات را کلید خواهد زد.

همچنین برخی تحلیلگران عرب منطقه معتقدند سیاست‌های امریکا، انگلیس، عربستان سعودی و مصر در این زمینه کاملاً هماهنگ بوده و آنچه در پروژه اخیر نمود یافته، جمع‌بندی و برداشت اطلاعات داده شده از سوی مرکز فتنه در داخل، عناصر فراری آن در خارج و قدرت‌های غرب و هم‌پیمانان آنان در منطقه است.

در این زمینه، سفارتخانه عربستان سعودی در تهران نیز به همراه بخشی از عناصر عرب مزدور در امارات متحده عربی که برای شبکه خبری العربیه کار می‌کنند، فعال بوده و اقدام به نشر شایعات می‌کنند، چنانکه العربیه جزء معدود رسانه‌هایی بود که در روز 22 بهمن خبر از آشوب‌های گسترده خیابانی در تهران و چند شهر بزرگ ایران داد.

پروژه فتنه‌گران در حالی در مرحله جدید متوجه سپاه پاسداران انقلاب شده است که حماسه‌های 9 دی و 22 بهمن موضع آن‌ها و حامیان خارجی‎اشان را به‌شدت ضعیف کرده است.

همچنین وحشت عمومی ماشین جنگی امریکا در منطقه از پیشرفت‌های سریع و پرتوان سپاه پاسداران در ابعاد نظامی، تکنولوژی، فرهنگی و ارتقای جایگاه این بازوی نیرومند انقلاب اسلامی در بین ملت ایران به‌ویژه پس از حوادث ماه‌های اخیر، از دلایل اصلی دیگر طراحی دور جدید جنگ روانی است.

در این زمینه، تشکیلات رسانه‌ای فتنه‌گران از مدتی پیش با القای شایعه در افکار عمومی اینگونه وانمود می‌کند که تمام امتیازهای اقتصادی و مراکز حساس کشور در اختیار سپاه پاسداران است.

 

http://www.rajanews.com/

دسته ها : سیاسی
يکشنبه دوم 12 1388
X