دسته
ببينيد و لذت ببريد!
خبرگزاري و اخبار
لينكهاي تبياني
فرهنگي مذهبي- دفاع مقدس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 155217
تعداد نوشته ها : 46
تعداد نظرات : 31
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

سید خراسانی

اندکی پیش از ظهور حضرت ،در میان ایرانیان ،شخصی با عنوان سید خراسانی ظاهر شده که رهبری سیاسی مردم را بر عهده می گیرد و شعیب بن صالح نیز رهبری نظامی را و ایرانیان تحت رهبری این دو تن ،نقش مهمی را در حرکت ظهور آن حضرت ایفا می کنند.سید خراسانی و شعیب جنگ را در مرز های ایران ، ترکیه و عراق هدایت می کنندو نیرو های مستقر در شام ،خود را به پیش رانده و در همان زمان ،از هر دو جناح عراق و شام آماده پیشروی بزرگ به سوی فلسطین و قدس می شوند.

پیرامون شخصیت سید خراسانی ،سوال های بسیاری مطرح است .از مهم ترین آن ها این است که آیا مراد از خراسانی در روایات ،فرد معینی است و یا این که تعبیر از رهبر ایران است که در زمان ظهور حضرت مهدی (ع)وجود خواهد داشت ؟روایات به روشنی دلالت دارد بر این که آن شخصیت از ذریه امام مجتبی (ع)و یا امام حسین (ع)است و از او به عنوان هاشمی خراسانی یاد شده است و صفات جسمی را که دارای صورتی نورانی و خال بر گونه راست و یا دست راست دارد ،بیان کرده است .

اما در روایاتی که در منابع حدیث درجه اول شیعه مانند غیبت نعمانی و طوسی در خصوص این شخص وارد شده است ، احتمال دارد ایشان را به یاور خراسانیان و یا رهبر اهالی خراسان و یا فرمانده لشکر خراسان تفسیر کرد.زیرا این روایات تعبیر به ((خراسانی)) تنها نموده  نه هاشمی خراسانی ،امام مجموعه قرائن موجود ،پیرامون شخصیت او دلالت دارد که مشخص است وی همزمان با خروج سفیانی و یمنی ظاهر می شود و نیرو های خود را به سوی عراق اعزام می دارد که سپاهیان سفیانی را شکست می دهند.

نسبت ایشان به خراسان به این معنا نیست که حتماً اهل خراسان فعلی باشد ،چون در صدر اسلام ،نسبت دادن به خراسان به مشرق زمین اطلاق می شده است که شامل ایران  و سایر مناطق اسلامی متصل  به آن که امروز تحت اشغال شوروی است ، می شودبنا براین شخص خراسانی اهل هر منطقه ای که از این محدوده باشد ،نسبت او به خراسان صحیح است ،چنان که از منابع درجه اول حدیثی شیعه استفاده نمی شود که او سید حسنی  و یا حسینی است؛آن گونه در منابع روائی برادران اهل سنت به آن تصریح شده است .سید خراسانی ، آخرین شخصی است که پیش از ظهور حضرت مهدی (ع)بر ایران حکومت کرده  و یا معاصر با آخرین فردی است که فرمانروای ایران خواهد بود.

 

هرچند امین دلبسته دنیا نیم اما      دلبسته یاران خراسانی خویش

دسته ها : تاریخ و آینده
جمعه بیست و سوم 11 1388
ظهور علائم و شخصیت های آخر الزمان بر اساس روایات.

دوستان میدانید که بهجت عارفان قبل از عروج به خواندن بسیار دعای فرج در این مدت اندک سفارش داشته اند؟ پس از همین الآن و در همه حال بخوانیم دعا برای سلامتی مولا و تعجیل در امر ظهور ایشان .

 

 

شخصیت های  آخر الزمان

 

   

 


علائــــــــــــــــــــــــــــــــم ظهــــــــــــــــــــــــــــــــور
.:::  به چه دلیل این زمان، آخرالزمان است؟  :::.

 در روایات اسلامی برای دوره آخرالزمان علایم ونشانه‏هایی ذکر شده که با تحقق این علایم ونشانه‏ها، پی می‏بریم که هم اکنون در دوره آخرالزمان قرار داریم. اینک به برخی از این علایم ونشانه‏ها اشاره می‏کنیم:

 1- جنگ وکشتار امام رضا (ع) فرمود: "پیش از ظهور امام زمان (ع) کشتارهای پیاپی وبی‏وقفه رخ خواهد داد".(الغیبة، نعمانی، ص 271)

 2- مرگ‏های ناگهانی پیامبر اکرم (ص) فرمود: "قیامت برپا نمی‏گردد، تا اینکه مرگ سفید ظاهر شود. گفتند: ای رسول خدا! مرگ سفید چیست؟ فرمود: مرگ ناگهانی".(الفائق، ج 1، ص 141)

 3- آرزوی کمی فرزند پیامبر اسلام (ص) فرمود: "رستاخیز بر پا نمی‏شود تا آنکه که کسی پنج فرزند دارد آرزوی چهار فرزند کند. وآنکه چهار فرزند دارد می‏گوید: کاش سه فرزند داشتم، وصاحب سه فرزند آرزوی دو فرزند دارد. وآنکه دو فرزند دارد، آرزوی یک فرزند بنماید. وکسی که یک فرزند دارد آرزو کند که کاش فرزندی نداشت".(فردوس الاخبار، ج 5، ص 227)

 4- سردی عواطف انسانی رسول گرامی اسلام(ص) در این باره می‏فرماید: "در آن روزگار، بزرگترها به زیردستان وکوچکترها ترحّم نمی‏کنند وقوی بر ضعیف ترحّم نمی‏نماید. در آن هنگام خداوند به او [مهدی (ع)] اذن قیام وظهور می‏دهد."(همان، ج 52، ص 380)

 5- گسترش ترس و نا امنی امام باقر (ع) می‏فرماید: "حضرت قائم(ع) قیام نمی‏کند مگر در دورانی پر از بیم وهراس."(الغیبة، نعمانی، ص 235)
ونیز فرمود: "مهدی(ع) هنگامی قیام می‏کند که زمام کارهای جامعه در دست ستمکاران باشد".

(ملاحم، ابن طاووس، ص 77)

 6- گسترش فساد اخلاقی محمد بن مسلم می‏گوید: به امام باقر (ع) عرض کردم: ای فرزند رسول خدا! قائم شما چه وقت ظهور خواهد کرد؟ امام فرمود: "هنگامی که مردها خود را شبیه زنان و زنان خود را شبیه مردان کنند. آنگاه که مردان به مردان اکتفا کرده وزنان به زنان اکتفا کنند."(کمال الدین، ج 1، ص 331)
اینجا منزل امام زمان است... جاییست که پدر ایشان حضرت عسکری، مادر ایشان حضرت نرجس، پدربزرگ ایشان حضرت هادی و عمه ایشان حکیمه خاتون در اینجا دفن شده اند ...اینجا سامرا است ...
مردم آخرالزمان اینگونه ویران کردند خانه ی منجی را .
صدای قدومش بسی نزدیکتر شد.

 
برگرفته از وبلاگ تاریخ و آینده
http://tarikh-ayande.blogfa.com/post-18.aspx
دسته ها : تاریخ و آینده
دوشنبه نوزدهم 11 1388
X