اجرای برنامه «استادان موسیقی ایرانی» توسط حسین علیزاده و کلهر از اساتید مطرح موسیقی کشورمان در تالار «دیسنی هال» لس آنجلس ، عدم همراهی این اساتید با ضد انقلابهای شرکت کننده در این کنسرت و  اخراج سبزها از این مراسم از نکات جالب توجه کنسرتی است که ازماه ژانویه آغاز شده است .

به گزارش سرویس فرهنگ وهنر جهان، سبزهای شرکت کننده در این کنسرت که فرصت را برای تجمع و اغتشاش مناسب دیده بودند، بدنبال بی تفاوتی گروه استاد علیزاده و کلهر برای همراهی با آنها، اقدام به برهم زدن اجرای این کنسرت شدند.

ماجرا از این قرار بوده که اغتشاشگران در طول اجرای این کنسرت بطور مداوم تقاضای اجرای آثار تند و ضد انقلابی از خوانندگان این کنسرت را داشته اند. و پس از اینکه با بی تفاوتی مجریان کنسرت روبرو می شوند این افراد که در تالار  پرچم های سبز به دست داشتند ناگهان از میان جمعیت برخاستند وشعارهای تندی را بر علیه نظام سردادند. این رفتارها که باعث اعتراض سایر شرکت کنندگان در این مراسم می شود در نهایت منجر به اخراج بیش از ١۵ نفر آنها توسط مسئولین تالارشده است.
 
گفتنی است عدم همراهی علیزاده و کلهر با سبزهای شرکت کننده در این کنسرت، منجر به اعتراض رسانه های ضد انقلابی شده است.
دسته ها : سیاسی
سه شنبه بیست و هفتم 11 1388
به گزارش سرویس فرهنگ و هنر جهان، روز والنتین یا والنتاین، روزی است که در برخی فرهنگ‌ها تحت عنوان روز ابراز عشق نامگذاری شده است . 

البته بر اساس اطلاعات سایت ویکی پدیا، تاریخچه کامل و دقیقی از والنتین در دست نیست و آنچه از پیشینه این روز می‌دانیم این است که این روز با افسانه درآمیخته‌ و سابقه آن به جشنی که به افتخار والنتین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، باز می‌گردد. 

عشق در یک تعریف کلی باور و احساسی عمیق و لطیف است که با حس صلح ‌دوستی و انسانیت در تطابق است،این تعریفی نیست که در یک محدوده جغرافیایی خاص و حتی محدوده زمانی مشخص و محدودی قرار گیرد. بلکه عشق از واژگانی است که در فرهنگهای مختلف و بنابر پیشینه فرهنگ تعاریف متفاوت دارد. در ایران که این پیشینه به چندین هزار سال قدمت می رسد تعریفی ریشه ای تر و آمیخته با مذهب و آیین ما دارد. بطوری که قرآن در سورهٔ روم آیهٔ ۲۱ چنین آورده‌است:
و از نشانه‏های خداوند اینکه همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید، تا در کنار آنها آرامش یابید، و در میانتان دوستی و رحمت قرار داد، آری در این [نعمت] برای مردمی که می‏اندیشند قطعا نشانه‏هایی است. 

و حتی از احادیث پیامبر اسلام است که: «اگر مرد به زن خود بگوید «تو را دوست دارم» هرگز این کلام از دل و ذهن زن خارج نمی شود و همواره در خاطر او باقی می ماند» ( وسایل الشیعه – حر عاملی – ص 10 جلد 14.) 

و قاعدتا بالاترین عشق ،عشق به خداست. و حتی برخی معتقدند از عشق زمینی بایستی به عشق آسمانی رسید چرا که علاقه و عشق محصول توجه به کمال است. در میزان الحکمه آمده است :شخصى مى‏گوید: از امام صادق(ع) از معناى عشق سؤال کردم، فرمود: "قلوب خلت من ذکر الله فأذاقها الله حب غیره؛قلب هایى که از یاد و ذکر خدا خالى باشند، خداوند مبتلا به حب غیر خود مى‏نماید. همچنین در سوره احزاب آیه4 آمده است که بنابراین دوستی و عشق به غیر که تمام قلب انسان را تسخیر کرده باشد؛ قلبی است که از وجود خدا خالی شده است ؛ زیرا خداوند دو دل در درون انسان قرار نداده است . 

از طرف دیگر آدمى زمانى که در چیزى و یا کسى کمالى را مى‏بیند، به آن علاقه‏مند مى‏گردد و اگر کشش به هر دلیل قوى باشد، این علاقه (اصطلاحاً) به عشق منجر مى‏گردد. 

با این تعریف از عشق در فرهنگ ایرانی که ریشه در دین هم دارد چگونه است که یک فرهنگ وارداتی به اسم والنتاین که به گفته خودشان هیچ پیشینه ای از آن در دست نیست و یا برخی به این نتیجه رسیده اند که این یک افسانه است، در ایران از سوی جوانانی که افتخارشان تمدن چندهزار ساله شان است گرامی داشته می شود؟! 

در حالی که در ایران و البته به شکل گسترده ای در سراسر دنیا روز مادر، زن، پدر و ... ارزشگذاری و گرامی داشته می شود، این روزها در فرهنگ ایرانی دارای ریشه است، در دین ایرانی دارای ریشه است و در باور مردم نشسته است و یکی از بالاترین عشق هاست :به عنوان مثال روز زن یعنی روزیکه برای بزرگداشت ارزش زن و همسر در خانواده جشن گرفته می‌شود. اگر این روز را بررسی کنیم می بینیم که ریشه در فرهنگ، دین و باور ما دارد و حتی در آن عشق هم دیده شده است. این عشق به همسر است که باعث دورهم جمع شدن خانواده برای گرامیداشت چنین روزی می شود. هدیه دادن از سوی اعضای خانواده در چنین روزی نه تنها نشانه ابراز محبت است بلکه این ابراز محبت به گرم شدن کانون خانواده هم کمک می کند و این یکی از بهترین ویژگی های فرهنگ ایرانی است که هدف برگزاری چنین جشنهایی را تلاش برای مستحکم تر کردن کانون خانواده می داند. 

به نظر نمی رسد جشن گرفتن برای روزی افسانه ای که نه ریشه در باور ما دارد نه در مذهبمان و نه در فرهنگ و تمدن چندهزار ساله مان ،حرکت قابل دفاع و حتی عقلانی باشد! یعنی گرامیداشت روزی که نمی دانیم ریشه اش چیست؟افسانه است؟

بیاییم از زاویه دیگر این روز را بررسی کنیم :قرار است در این روز جشن بگیریم و کادو بخریم برای عشق! منظور از عشق چیست و کیست؟
 
همسرمان. پس روز زن و مرد برای چه کادو می خریم و آن روزها را گرامی می داریم؟
فرزندمان،پسرمان،دخترمان ،پس روز جوانان و دختران و کودک و ...را چه می شود؟
و یا احتمالا هدیه برای کسی که پایبندی اش به خانواده هنوز ثابت نشده است ؟! 

اگر چه روابط دختران و پسران نیاز به به مبحثی گسترده تر دارد ولی هدیه دادن به کسی که روابطمان با او مورد تایید فرهنگ، دین یا عرف جامعه و ... نیست عقلانی به نظر نمی رسد. 

به نظر می رسد والنتاین بیشتر ارزشگذاری روز روابط نامشروع است تا روز عشق. چرا که در تعاریف عشق ، عشق به خدا و پدر و مادر و همسر و... است که همه این روزها در فرهنگمان دیده شده و همیشه بسیار هم باشکوه برگزار می شود. و این ارزشگذاری به استحکام کانون خانواده ها هم کمک می کند تا این عشق بیشتر هم به چشم بیاید ولی به نظر می رسد روز والنتاین روزی است که به افتخار روابط نامشروع تشکیل کانون خانواده را به مخاطره هم می اندازد ...
دسته ها : عمومی
سه شنبه بیست و هفتم 11 1388

 

پاسخ جالب ایران به جنجال غربی ها
مقایسه جنجالی کهریزک و ابوغریب و گوانتانامو در ژنو

 

 

هفتمین نشست گروه کاری بررسی جهانی (‪ Universal Periodic Review (UPR‬با شرکت کشورهای عضو و ناظر شورای حقوق بشر با موضوع بررسی موردی گزارش حقوق بشر ایران امروز دوشنبه در ژنو برگزار شد .

یکی از اعضای شرکت کننده در این اجلاس به خبرنگار جهان گفت: گزارش دوره ای حقوق بشر ایران در ژنو، توسط تیمی متشکل از نمایندگان نهادها و وزارتخانه ها به ریاست محمدجواد لاریجانی با ارائه گزارش بسیار جامعی از دستاوردهای حقوق بشری در کشور و سال های پس از انقلاب اسلامی توانست توجه چشمگیر مخاطبان را به خود جلب کند.


نکته جالب توجه اینکه درحالیکه برای درخواست وقت پرسش و سوال از نمایندگان ایران باید صبح روز دوشنبه ثبت نام می شد اما با این حال نماینده امریکا با تلاش بسیار از شب گذشته در نوبت وقت اعتراض به گزارش ایران قرار گرفته بود تا با این اقدام ارائه گزارش نمایندگان جمهوری اسلامی را تحت الشعاع قرار داده و با شانتاژ رسانه ای آن را متوقف کند.

بنا بر این گزارش، پس از قرائت گزارش ایران توسط محمد جواد لاریجانی مشاور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر ایران ، به ترتیب کشورهای امریکا، کانادا، فرانسه، اسلونی، اسرائیل، استرالیا و انگلیس به گزارش ایران و نقض حقوق بشر در ایران شدیداً اعتراض کردند که اهم موارد اعتراضی آنها مواردی بود که در ماههای اخیر در رسانه های اصلاح طلب منتشر شده بود. مواردی از قبیل : دادگاههای پس از انتخابات، مسائل بهائیان، بازداشتگاه کهریزک، سانسور خبری و برخورد با رسانه ها، مسائل انتخابات و شکنجه و ...

البته کشورهای موافق گزارش ایران هم ؛ روسیه، چین، نیکاراگوئه، برزیل، کوبا، لبنان، ونزوئلا، پاکستان، لیبی، قطر، مالزی، هند، کویت، سوریه و ... بودند که نمایندگان آنها نیز برای خنثی کردن توطئه های مخالفان  جمهوری اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند .

رئیس هیئت ایران ؛ در دفاعی جالب توجه خصوصاً در مواجهه با طرح مسئله بازداشتگاه کهریزک و برخی ادعاهای اثبات نشده در این باره گفت : در ایران به محضی که آثار تخلف در یک بازداشتگاه پیدا شد در کمتر از ‪ ۴۸‬ساعت به دستور رهبری آن بازداشتگاه تعطیل شد و متهمان تحت پیگرد قرار گرفتند. اما در زندان گوانتانامو و ابوغریب که تخلفات و جنایات وسیعی صورت گرفته است نه تنها هنوز به بازداشتگاه گوانتانامو خاتمه داده نشده بلکه رییس جمهور آمریکا هرگونه پیگرد مسائل این زندان‌ها را متوقف کرد و گفت که تخلف نیروهای امنیتی نباید پیگیری شود !

همچنین برای پاسخ به شبهات مطروحه درباره وضعیت حقوق بشر در ایران؛ محمود عباس زاده (مدیرکل سیاسی وزارت کشور) در حوزه مسائل سیاسی و فعالیت گروهها و انتخابات ریاست جمهوری ، آلیا (نماینده مجلس) عملکرد مجلس در حوزه حقوق بشر، بت کلیا (نماینده آشوریان در مجلس) در حوزه فعالیت اقلیت های دینی در ایران، رئیسی (معاون وزیر دادگستری) و خانم مبشری (رئیس دانشگاه الزهرا(س)) از موضع ایران دفاع کردند که مورد تقدیر اکثر کشورهای حاضر واقع شد .

گزارش UPR ایران یکی از سنگین ترین گزارش های ارائه شده بود که حدود 50 کشور در مخالفت و موافقت آن صحبت کردند و با استقبال کم نظیر کشورها واقع شد و جالب اینکه در زمان ارائه گزارش ایران در سالن مرکز در ژنو جای خالی نمانده بود .

گفتنی است که بنا بر برداشت ها و گزارشات رسانه های غربی در مجموع هیات ایرانین دفاع قابل قبولی داشتند .

دسته ها : سیاسی
سه شنبه بیست و هفتم 11 1388
اولین محموله سوخت 20 در صد تولید و در اختیار دانشمندان قرار گرفت

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور در جمع میلیونی راهپیمایان 22 بهمن گفت: اولین محموله سوخت20 در صد تولید و در اختیار دانشمندان قرار گرفت.

***قسمتی از سخنان رییس جمهوری در روز 22 بهمن***

...

رئیس‌جمهور اسلامی ایران در ادامه با بیان اینکه پس از این مرحله گفتند که خواهان همکاری با ایران هستند، تصریح کرد: طبق مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همه اعضا موظفند که اگر عضوی از آژانس نیاز به سوخت 20 درصد داشت آن را بدون شک و با گرفتن هزینه تامین کنند اما آنان این فرصت را از دست دادند.
وی با بیان اینکه سوخت 20 درصد راکتور تهران جنبه دارویی دارد، خاطر نشان کرد: از مدت‌‌ها قبل برای تامین سوخت هسته‌ای 20 درصد به آژانس نامه دادیم و آژانس اعلام کرد که دو کشور آمریکا و روسیه برای تامین این سوخت اعلام آمادگی کرده‌اند و پس از آنکه مذاکرات فی‌مابین آغاز شد آنها اعلام کردند شما سوخت غنی‌شده خود را به ما برگردانید اما ما گفتیم که حتی حاضر به معاوضه سوخت هستیم.
احمدی‌نژاد افزود: اگر کسی کالایی سفارش می‌‌دهد او است که باید شرایط بگذارد این در حالی است که پس از اعلام ما برای تامین سوخت هسته‌ای آنها دست به زدن حرف‌های سبک زدند و گفتند که ما سوخت را از شما می‌گیریم تا مدتی از تهیه سوخت بمب هسته‌ای دور شویم که اینگونه ادبیات‌‌ها زنده‌کننده ادبیات بوش است.
وی افزود: ما اعلام می‌کنیم که به شما اعتماد نداریم چرا که تجربه تاریخمان نشان می‌دهد شما قابل اعتماد نیستید.
رئیس جمهور کشورمان تاکید کرد: پس از این گونه مراحل آنها علیه ما قطع‌نامه صادر کردند و آبروی آژانس را بردند و ما را انقدر به آن طرف و آن طرف بردند که خیال کردند ملت ما ضعیف شده است. از این رو نشان دادند که صداقت ندارند و بی‌اعتمادی ما به آنها حق ماست.
وی تصریح کرد که ما در مقابل با آنان گفتیم که ملت ایران هرگز زیر بار زور و بی‌منتی شما نمی‌رود و از هیچ یک از شما هراسی به دل راه نخواهد داد.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه مصرف سوخت راکتور تهران برای تامین داروی 800 هزار نفر در سال است، خاطر نشان کرد: ما اعلام کردیم که سوخت این راکتور در حال اتمام است و زمان زیادی برای تامین سوخت نداریم.به همین منظور به آنها گفتیم که چندین ماه فرصت برای تامین سوخت ما دارند و گفتیم که اگر این نیاز ما را تامین نکنند خود آن را تامین خواهیم کرد.
وی پیشنهاد ایران به کشورهای غربی برای تامین سوخت راکتور تهران را پیشنهادی سخاوتمندانه دانست و گفت: ما مجبور شدیم تا تامین سوخت را خودمان تامین کنیم و این کار را آغاز کردیم.
رئیس شورای عالی امنیت ملی از تولید و در اختیار گذاشتن اولین محموله سوخت 20 درصد از سوی دانشمندان ایرانی خبر داد و گفت که به لطف خدا این کار تا تامین کامل سوخت راکتور تهران ادامه خواهد کرد.
وی سپس به واکنش‌های کشورهای غربی در مقابل اراده ایران برای تامین سوخت 20 درصدی راکتور تهران اشاره کرد و گفت: پس از آنکه این کار را شروع کردیم آنان با تمسخر گفتند که ایران نمی‌تواند این سوخت را بسازد و وقتی دیدند ما در این زمینه جدی هستیم باز شروع به تهدید کردند.
احمدی‌نژاد خطاب به کشورهای غربی تاکید کرد که انگار یادتان رفته است که در امروز در موضع بی‌قانونی و ضعف قرار دارید و در جایگاه نیستید که ملت ایران حرف شما را بپذیرد.
وی در ادامه به پیشنهاد آمریکا برای تهیه سوخت 20 درصد اشاره کرد و گفت: ما در مقابل گفتیم که می‌توانیم سوخت را از هر کشوری از جمله بخریم چرا که با این کار مشکلی نداریم اما این کشورهای غربی هستند که در این زمینه باید خود را اصلاح کند.
رئیس جمهور اسلامی ایران خطاب به کشورهای غربی با بیان اینکه خواهید دید حرکت طوفنده ملت ایران با اقدامات شما متوقف نمی‌شود گفت: ما در نطنز روزی چند کیلو تولید می‌کنیم و در آینده نزدیک تولید روزانه خود را به سه برابر افزایش خواهیم داد.
وی خطاب به کشورهای غربی متذکر شد شما گفته‌اید که ایران با تولید سوخت 20 درصد یک قدم به تولید ساخت اتمی نزدیک می‌شود که اگر این گونه باشد یا بی‌اطلاع یا خود را به بی‌اطلاعی می‌زنید.
احمدی‌نژاد تصریح کرد: باور نداریم روسای جمهور آمریکا، انگلیس و آلمان آنقدر بی‌اطلاع باشند که ندانند ما تمام سوخت خود را زیر نظر آژانس نگهداری، جابه‌جا استفاده می‌کنیم آیا می‌توان زیر نظر آژانس بمب اتمی ساخت.
وی ادامه داد: همین الان توانایی تولید سوخت با غنای بالا را داریم اما چون نیاز نداریم آن را غنی نمی‌کنیم؛ ما مثل شما دروغ نمی‌گوییم و خودتان می‌دانید کارهایی که انجام می‌شود مسیر تولید بمب نیست و تمام اقدامات ما شفاف و زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.
رئیس‌جمهور ایران اسلامی تصریح کرد که بمب اتمی را کسانی می‌سازند که NPT را امضاء نکرده‌اند و بدانید که ملت ما آنقدر شجاعت دارند که اگر بخواهند بمب اتم بسازند آن را اعلام کند و از شما نترسد.
وی دلیل سنگ‌اندازی کشورهای غربی در مقابل پیشرفت‌های کشورمان را عدم تسلط آنها در منطقه عنوان کرد و گفت: دعوای شما بر سر این است که بر منطقه مسلط شوید و ملت ایران هرگز اجازه چنین کاری را به شما نخواهد داد.
رئیس‌جمهور رسما اعلام کرد که دوران ابر قدرتی و زورگویی در جهان به پایان رسیده است. 

...

***

دسته ها : سیاسی
پنج شنبه بیست و دوم 11 1388
آفرین بر ملت مسلمان ایران اسلامی
مرگ بر جنبش آمریکایی
مرگ بر مخل امنیت عمومی
مرگ بر آشوبگر
استقلال آزادی جمهوری اسلامی
امروز صدای غرنده ی  دهها میلیون ایرانی مشت محکمی به فتنه گران و اسلام گرایان آمریکایی
 
دسته ها : عمومی
پنج شنبه بیست و دوم 11 1388
X